Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego fotografa ślubnego?

14.07.2015

Obok zaprojektowania ślubnych strojów, odpowiedniego kościoła i wyjątkowego menu na weselna zabawę - wybór właściwego fotografa ślubnego jest nieodłącznym elementem przygotowań do tego niezwykłego wydarzenia. Wbrew pozorom, jest to nie lada wyzwanie, gdyż ofert jest całe mnóstwo, ale część „fachowców” fotografami ślubnymi są jedynie z nazwy i pięknej pamiątki na całe życie z pewnością nie będą w stanie stworzyć. Ta grupa najczęściej bardzo kusi oferowana ceną, jednak mając na względzie wagę przedsięwzięcia warto poświęcić ostatnie ślubne oszczędności i wybrać profesjonalistę (można go poszukać np. na slubiweselle.pl).

Warto zasięgnąć opinii osób mających już ślub za sobą , jednak nie dajmy się zwariować i pamiętajmy, że ile osób tyle opinii i najlepszy fotograf na wesele zdaniem koleżanki z pracy wcale nie musi być najlepszy według Twojego gustu lub upodobań. Należy kierować się własnym gustem estetycznym i indywidualnymi oczekiwaniami wobec fotografa, a zdanie osób trzecich i wpisów na forach internetowym powinno stanowić jedynie wskazówkę.

Bardzo ważnym etapem podczas zatrudniania fotografa ślubnego jest weryfikacja, czy ma on własną działalność gospodarczą. Będzie to dowodem, że traktuje swoich klientów poważnie oraz nie napotkamy problemów przy podpisaniu, a także wywiązaniu się z warunków umowy, a  następnie przy uregulowaniu płatności za usługę.

Warto fotografa zapytać o licencję fotografa ślubnego. Stanowi ona zezwolenie na fotografowanie miejsc sakralnych wydanych przez Kurię. Jest to szczególnie ważne, jeżeli ślub odbędzie się w miejscu kultu religijnego (np. na Jasnej Górze lub w Kościele Mariackim)  - więcej pomysłów znajdziemy na stronie slubiweselle.pl.

Jeszcze przed pierwszym spotkaniem z fotografem zapoznaj się z jego portfolio, a kiedy zobaczycie się osobiście obejrzyj przykładowe materiały ślubne oraz porozmawiaj o własnych preferencjach i życzeniach, zapytaj o jego zdanie na ten temat oraz jakie są jego pierwsze pomysły. Na tej podstawie możesz stwierdzić, czy jest on jedynie rejestratorem, czy tez osoba kreatywną i twórczą, czyli swego rodzaju ślubnym artysta, który uchwyci wyjątkowe chwile w wyjątkowy sposób. Warto w tym momencie zwrócić uwagę na dodatki i drobne szczegóły m. in. w jaki sposób jest projektowana fotoksiążka lub album ślubny, ile zdjęć znajdzie się na płycie a ile w albumie, jak zapakowane są produkty oraz za co trzeba dopłacać.

Poszukiwania fotografa ślubnego należy rozpocząć wcześnie – nawet rok przed ślubem. Jest to ważna kwestia, a terminy u polecanych i zaufanych fotografów, szczególnie na  sezon wiosenno – letni  są rezerwowane przez młode pary na długo przed ceremonią. Należy przygotować na ten cel odpowiedni budżet. Usługi niektórych fotografów ślubnych kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Dodatkowym kosztem będzie plenerowa sesja pamiątkowa.

Fotografia ślubna - poradyPraktyczne porady na ślub
Organizując najważniejszy dzień w naszym życiu musimy zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Chociaż sam ślub trwa tylko chwilę, a wesele jeden lub dwa dni, to przygotowania rozpoczynamy już nawet rok wcześniej. Mamy nadzieję, iż porady zawarte w tym artykule ułatwią Państwu organizację ślubu i wesela.
więcej


Zdjęcia ślubne pamiątką na całe życie
Ślub, jako wydarzenie niezwykle podniosłe i wymagające najwyższego poziomu organizacji i wcześniejszych przygotowań, jest przede wszystkim wydarzeniem bardzo sentymentalnym i wzruszającym. Emocje, które towarzyszą nam podczas zawierania związku małżeńskiego są najróżniejsze i możemy być niemal pewni, że będzie radość, łzy szczęścia, śmiech i właściwe cała gama pozostałych pozytywnych emocji.
więcej


Zobacz inne miasta
Szukaj miasta: 
Popularne miasta:


Reklama

FacebookGoogle+
Copyright © 2010   www.fotografia-slubna.orgKontakt, reklama: Grupa Portali Weselnych
Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: WizjaNet